فــرهــنــــگ: سنگ بنای پیشرفت

سلام به اونهایی که دلشون مریض نیس

امروز داداش سعیدم از تهران برگشت و تا سه شنبه آینده پیشمون هست؛ صبح که بیدار شدم و دیدمش کلی ذوق کردم. امروز رو زدیم بیرون و دورهمی یه تفریح مختصری داشتیم. کلی برامون تعریفی داشت و سرمون رو گرم کرد. چیزایی که میشنوم از خلاف هایی که انجام میشه نگرانم میکنه که درصد تبهکاری و بزهکاری در ایران بالاست. امیدوارم روزی برسه که این جامعه پاک و سالم بشه؛ آمین.

یادمه یه بار شنیدم پشت سر یکی بد میگن که چون کامل میشناختمش به دروغ و شایعه بودن حرفی که زده میشد ایمان داشتم. تلاش من برای نفی بدی اون فرد شریف منجر به انگ همدستی با اون برای من شد! یکی از زشت ترین اخلاقیات یک فرد میتونه تهمت زدن و تخریب شخصیت کسی باشه که در مقابلش احساس ضعف میکنه. به خودم و همه مردم سرزمینم توصیه میکنم ازین رفتار زشت دست برداریم و براساس حرف و گفته های واهی (حتی اگر نزدیک به واقعیت به نظر برسه) وجهه کسی رو خراب نکنیم. اینطوری بار مسؤولیت بردن آبروی یک انسان به گردنمون نمیفته. عمده ترین دلیلی که برای تخریب شخصیت افراد در جامعه ما دیده میشه، بخل و حسادت هست؛ مرد و زن هم نداره. متأسفانه رایج شده که تا ذره ای از کسی دلگیر میشن یا عقده ای ازش به دل میگیرن، کل وجود اون فرد رو زیرسؤال میبرن. امیدوارم روزی برسه که رشد فکری و فرهنگی که زمینه ساز تمام پیشرفت های دیگه هست در ایران رخ بده و ازین عقب موندگی اخلاقی نجات پیدا کنیم؛ آمین.

گویا تا شهریور ماه قراره اینترنت ملی راه اندازی بشه و شیوه اتصال ما به شبکه جهانی کاملاً خاص و متفاوت از بقیه باشه. نمیتونم قضاوتی بکنم اما امیدوارم که مانع از دسترسی های مفید و علمی نباشه و محدودیت های بی مورد برای استفاده های عمومی و پرمراجعه ایجاد نشه.

برای بلند شدن ابتدا باید خم شد؛ گاهی که مشکلات خمت می کنند به یاد بیاور که این آغاز ایستادن است؛ پس آغاز ایستادنت را جشن بگیر!

آرزو دارم همواره از گزند بدمردمان درامان باشید؛ آمین.

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
nima azizi

برترین و به روز ترین مرجع موزیک و فیلم... http://1musicall.blogsky.com

فروغ خاموش

سلام استاد خوبید؟ اول از همه میشه بگید منظورتون از دلی که مریض نیست چیه؟؟ [سوال] راس میگید. این چیزا خیلی زیاد شده و من هم بیش از حد تصورم دارم میبینم که مردم چطوری هم دیگه رو خورد میکنندد و اصلا هم براش انسانیت ارزشی نداره!! امیدوارم زودتر همه چیز بهتر بشه.خصوصا اخلاقیات تو جامعه که خودش میتونه سازنده همه چیزای دیگه باشه! ارادت دارم استاد[چشمک][گل][گاوچران]

ⒶⓂⒾⓇ ⓃⒾⓀ

دلگير نشید از آدما ! خیلیهاشون نيش زدن طبيعتشونه ! سالهاست که به هوای بارونی ميگن خــــــراب ...

SHERVIN

دکتر جان سلام.بابانبینم دلخورباشی؟؟؟این اینترنت ملی هم خدامیدونه چه آشی بشه! حالاکی ضدحال زده دکتر؟؟؟منی که 12ساله میشناسمت و همه جوره دیدمت یه چی میگم آویزه گوشت کن:به ایرونی جماعت رونده،اینی که میبینی میاد اراجیف میگه یا به قول خودت شایعه مسازه کمبودداره.به قول خودت نمیتونه بالابره میاد اون بالاییا رومیکشه پایین.خلاصه این چیزا ازعزت وجایگاهی که پیش من وبقیه دوستات داری ذره ای کم نمیکنه.کمترکسیه بدونه چقد درحق دوستا واطرفیات جوونمردی کردی.خواستنی هسی دکتر جون.بخورمت[زبان]

فروغ خاموش

ارادت ویژه استاد[گاوچران][گل]

ⒶⓂⒾⓇ ⓃⒾⓀ

ممنون استاد خوبم...درست میگید... حالا که آشناهای بدتر از غریبه خاطرتون رو مکدر کردن منم یه لطیفه میگم شاید بتونه یه خورده باعث انبساط خاطرتون بشه... روزی همه دانشمندان مردن و وارد بهشت شدن اونها تصمیم گرفتن تا قایم موشک بازی کنن متاسفانه انشتین اولین نفری بود که باید چشم می گذاشت. او باید تا صد میشمرد و سپس شروع به جستجو میکرد. همه پنهان شدن الا نیوتون ... نیوتون فقط یک مربع به طول یک متر کشید و درون آن ایستاد. دقیقا در مقابل انشتین. انشتین شمرد 97, 98, 99..100… او چشماشو باز کرد ودید که نیوتون در مقابل چشماش ایستاده. انشتین فریاد زد نیوتون بیرون(سك سك) نیوتون بیرون( سك سك) نیوتون با خونسردی تکذیب کرد و گفت من بیرون نیستم... او ادعا کرد که اصلا من نیوتون نیستم... تمام دانشمندان از مخفیگاهشون بیرون اومدن تا ببینن اون چطور میخواد ثابت کنه که نیوتون نیست...نیوتون ادامه داد که من در یک مربع به مساحت یک متر مربع ایستادم... که منو نیوتون بر متر مربع میکنه ... ازاونجایی که نیوتون بر متر مربع برابر یک پاسکال هست بنابراین من پاسکالم...پس پاسکال باید بیرون بره (پاسکال سك سك)[قهقهه]

دوست آشنا

من حرفتون رو کاملا قبول دارم آقای شیر.متاسفانه حسادت زمینه ساز خیلی از رفتارهای زشت هست.متاسفانه خیلی ها به خودشون اجازه میدن در مورد دیگرون ،حرفهاشون و نظرشون ،بدون در نظر گرفتن شرایط اون شخص در اون لحظه ،نظر بدن و حرفهایی رو بزنن که اصلا حقیقت نیست .این یه حقیقت بارزه که انسانهایی که خلاء تو زندگی دارن دیگرون رو تخریب میکنن تا خودشون رو به نوعی بزرگ کنن.که متاسفانه این روزها این رفتار زشت بین مردم رایج شده.

دوست آشنا

این آموزه به نظرم اشتباه که با دیدن یه رفتار یا گفتار بد از شخصی کل شخصیت اون رو زیر سوال ببریم.ااز دید من این یه حقیقته که هیچکس همه خوبیها رو کنار هم نداره و در واقع هیچ انسانی کامل نیست و هر کسی ضعف هایی داره و انسان با اون داشته هاش داره زندگی میکنه پس گاهی اوقات لغزش اجتناب ناپذیره.البته نه همه جا و درهر موردی.در واقع باید از اون رفتار یا گفتار برنجیم نه کلا از وجود شخص .اون رفتار زشت از دید ما نباید باعث بشه بقیه ویژگیهای فردی شخص رو زیر سوال ببریم و تهمت بهشون بزنیم.بیاد دارم مامانم همیشه میگفتن که حتی چیزی رو هم که خودت با چشمات دیدی و با گوشهات شنیدی رو هیچ وقت به زبون نیار ،هیچ وقت تهمت به کسی نزن و در مورد دیگرون قضاوت نکن شما که جای اون نیستی .شاید تو اون لحظه چاره ای جز این نداشته.

دوست آشنا

اما متاسفانه بعضی وقتها دل مریض مخاطب باعث میشه تا آدم برخلاف عقاید و باور هاش رفتار کنه.من از این حالت متنفرم دوست دارم همیشه خوبی ها رو ببینم و از بدیها درس بگیرم نه اینکه بد بودن یه نفر باعث شه تغییر رفتار بدم .اما متاسفانه بعضی وقتها دیگه نمیتونم کاری کنم و عکس العمل نشون میدم. قبلا معتقد بودم خوب از هر کسی باید به اندازه فهمش توقع داشت نه بیشتر ،پس نباید از دیگرون دلگیر شد و در واقع میگفتم بذار حداقل مخاطبم خودشو خالی کنه و هر چی دلش میخاد بگه ،حداقل اش اینه که اون راحت میشه.اما این طرز فکر باعث میشد خودم بیشتر عذاب بکشم.

دوست آشنا

قبول دارم که :بعضی وقتا باید فریاد زد تا بعداً مدیون نباشی! اما یه امر مسلم اینه که آدمها رو نمیشه تغییر داد مگر اینکه خود فرد خواهان تغییر باشه.و ایمان داشته باشید فردی که خواهان تغییر باشه از کوچکترین گفته یا حرکت استفاده میکنه .داداشم همیشه میگن با کسانی معاشرت کن که یه چیز بهتون اضافه کنن نه اون چیزی رو هم که داری ازتون بگیرن. راستی ،نگران این آدمها نباشید آقای شیر ،اگه آدم پشت پرده زندگی کنه مسلما یه روز رسوا میشه و این رسوایی ......... بگذریم.خوشحالم که همچنان دید زیبا و مثبت تون رو دارید.[لبخند][فرشته] ببخشید اینو میگم اما استاد نمیشه از همه توقع داشت که مثل خودتون رفتار کنن و اینکه زندگی رو اون طور که خودتون میبینید ،ببینن. هر کسی زندگی اش رو از زاویه دید خودش میبینه و این تفاوت تو زاویه دید باعث میشه تا انسانهای گلی چون شما ماندگار بشید . جسارتم رو به خاطر این گفته ببخشید استاد شیر نازم.[شرمنده]