ستــــــاره

سلامی به طراوت اردیبهشت

تو این هفته داداش رضا با خانوادش شیراز بودند و دور هم خوش گذشت. یه شب رو رفتیم «باغ ملی» که پارک کودک خوبی داره و ماهان حسابی اونجا بازی و شیطونی کرد.

روز یکشنبه داداشم بجای 206 ای که فروخته بود یه پرشیای نو گرفت. دوشنبه رفته بودم کاشونه؛ درخت های باغچه بهاری شده بودند. کوچه باغی های اطراف پر از عطر بهار بود. بوته های یاس و رز توی حیاط هنوز آنچنان شکوفه ای ندادند، ولی درخت ها و بوته های توی باغ های دور و اطراف و کوچه ها بهاری تر بودند.

باغچه رو خوب آب دادیم و بعدش رفتیم «باغ جنت». قدم زدیم و با وسایل ورزشی یک ساعتی کار کردیم.

سه شنبه رو از اول صبح زدیم بیرون. اولش رفتیم زرقان (زرگان)؛ اونجا حلوای کنجدی خریدیم. بعدش از طریق پل خان و جاده پتروشیمی رفتیم به سمت سد درودزن. از رودخونه کر عبور کردیم و روستای درودزن رو هم پشت سر گذاشتیم. به دو راهی کامفیروز که رسیدیم مسیر مستقیم رو ادامه دادیم و از اولین فرعی سمت راست از مسیر اقلید نیز جدا شدیم. اسم این منطقه قدمگاه هست. این جاده انتهایش به روستای دشتک میرسه. از دو راهی قصرخلیل مسیر رو مستقیم ادامه دادیم تا به روستای زیبای حصار رسیدیم. از اونجا جاده به شکل کوهستانی و مارپیچ به بالای کوه رفت و ما رو به قلب زیبایی ها رسوند. تصاویر زیر مربوط به طبیعت و آبشار سه طبقه اون منطقه است. فاصله اش تا شیراز حدود 100 کیلومتر است.

در مورد آبشار دشتک و عکس هاش این لینک رو مشاهده کنید. البته الان حجم آب آبشار بسیار بیشتر از عکس هایی هست که مشاهده میکنید.

کف رودخونه های این منطقه بسیار لیز هست و همین باعث شد که موقع عبور از آب سر بخورم؛ علاوه بر صدمه دیدن دست و زانوم، گوشیم هم خراب شد و کلی اطلاعات تماس و محتویاتش از دستم رفت.

موقع برگشتن مسیر دریاچه و سد درودزن که از کامفیروز عبور میکنه رو انتخاب کردیم. به لحاظ مسافت با مسیر قبلی یکی هست اما به دلیل تعدد روستاهای مسیر و سرعت گیرهای زیاد، حدود دو یا سه برابر زمان بیشتری گرفته شد.

 دیروز خبردار شدم که یه مقاله ISI دیگه مون تو ماه میلادی آینده به چاپ میرسه. طی چند روز آینده منتظر چندتا خبر و اتفاق مهم هستم؛ امیدوارم هرچی خیره همون بشه. هفته هایی که پیش رو داریم، برام خیلی حیاتی و مهم اند و نیاز دارم که با تمرکز کامل تصمیمات و اقدامات لازم رو بانجام برسونم؛ مث همیشه توکل بر خدا. خبرها و صحبتهای دیگه ای هم دارم که انشالله به وقتش.

 

بیاموزیم که اگر ستــــــاره نیستیم، ابر هم نباشیم که جلوی درخشش ستــــــاره را بگیریم.

 

زندگی گرمی دلهای به هم پیوسته است
تا در آن دوســت نباشد، همه درها بسته است

 

درهای زندگی تون باز باز باشه انشالله.

/ 23 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
rzshirdel

تعارف میکنه این شیر طلایی! الان دو ساله قراره به من یک بستنی بده... ولی کوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو؟! لااقل شماره حسابت بده که به مغازه دار ان را بدیم

rzshirdel

بعدشم من بستنی دایتی نمیخوام.. بستنی پشت ارگ کریم خان میخوام[مغرور][عینک][گاوچران][پلک]

دوست آشنا

[دست][دست][دست][دست][دست] این واسه چاپ مقاله تون هست آقای شیر عزیز. امیدوارم همیشه موفق و پر تلاش باشید.[گل][گل][گل]

دوست آشنا

[خنده][خنده][خنده][خنده][خنده] این هم واسه لیز خوردنتون هست جناب مارکو پولو.

دوست آشنا

شوخی کردم ،ببخشید. الان اصلاحیه میزنم.

دوست آشنا

[گریه][گریه][گریه][گریه][گریه] آقای شیر باید کفش مناسبی میپوشید تا لیز نخورید. و حواستون رو موقع راه رفتن کف رود خونه باید جمع میکردید و پاتون رو یه جای محکم میذاشتید تا این طوری نشه. واسه گوشی تون متاسفم . اما فکر کنم دیگه دلش میخواسته بازنشسته بشه.[خنده][قهقهه] یه آدرس واسه تون میذارم واسه بازیابی اطلاعات گوشی : تو شیراز کارشون عالیه و به نوعی میشه گفت بهترین هستن. ملاصدرا پاساژ آناهیتا طبقه اول (اسم مغازه رو یادم نیست)آقای مهدی لطیفی از همکاراشون بپرسید مغازه شون رو بهتون نشون میدن.

دوست آشنا

آره کار و انصافشون عالی هست.تا اونجایی که من میشناسمشون آدمی هستن که واسه پول هر کاری رو نمیکنن.(دیدم که شخصی تقاضای غیر معقولی داشتن اما ایشون گفتن به خاطر وجدانم این کار رو نمیکنم.)

دوست آشنا

ممنونم از لطفتون [خجالت].شما خیلی به من لطف دارید.[شرمنده] متاسفانه یه مدت اینقدر درگیری ذهنی ام زیاد بود و از عالم و آدم متنفر شده بودم.که حوصله نت رو و در واقع هیچکس رو نداشتم.خیلی از بی انصافی آدمها عذاب کشیدم. امیدوارم آدمهای منصف همیشه دور و بر تون باشن.

دوست آشنا

ممنون، فکر کنم این یکی تا ابد ماندگار باشه

دوست آشنا

مرسی واسه همدردیتون