سلام

امیدوارم همه‌ی دوستان خوبم شاد و سلامت باشن. آغاز سال جدید تحصیلی رو به دانشگاهی‌ها تبریک میگم. این ترم علاوه بر دانشگاهِ محل کارم، برای دانشجوهای کارشناسی مهندسی صنایع و فوق لیسانس‌های مهندسی فنآوری اطلاعات دانشگاه شیراز هم چند گروه تدریس دارم. این چند ماهی که چسبیده بودم به تموم کردن کار تز دکترام، از تدریس دور بودم و دلم برای کلاس درس و مشغولیت‌های آکادمیک تنگ شده...

همونطور که تو پست قبلی‌ام هم گفتم، ممتحن اصلی تز دکترام به‌خاطر سکته‌ای که چند سال قبل داشتن و تصادف شدیدی که اخیراً درگیرش شدن، از نظر سلامتی وضع مناسبی ندارن و دفاعیه‌ی نهایی من هم، علاوه بر تشریفات قانونی‌اش، وابسته به بهبودی این بزرگوار هست؛ براشون خیلی دعا کنید.

 این چند روز یه عالمه جلسه‌ی دفاعیه تو دانشکده داشتیم و خودم هم، در کنار پیگیری امور اداری، یه برنامه ریزی آکادمیک و شخصی اساسی برای هفت ماه آینده انجام دادم. برام دعا کنید که بتونم از پس برنامه‌هام بربیام. یکی از موضوعات تحقیقاتی به‌روزی که تازگی بهش علاقه‌مند شدم، بحث «بیوانفورماتیک» هست که چند روزیه دارم در موردش مطالعه می‌کنم. اگه کسی تو این زمینه تخصص یا تجربه داره، ممنون میشم راهنماییم کنه و آمادگی کامل خودم جهت همکاری پژوهشی با افراد متخصص تو این زمینه رو اعلام می‌کنم.

 یکی دیگه از مقاله‌هایی که با همکارانم به یه ژورنال تخصصی با رتبه‌ی ISI فرستاده بودیم، داوری شده و ازمون خواستن یه مقدار ویرایشش کنیم. دعا کنید بتونیم براش پذیرش بگیریم. از طرف انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (SME) و دانشگاه رتبه‌ی ششم دنیا، Michigan، هم یه نامه‌ی پذیرشِ ارزشمند و خاطره‌ساز دریافت کردیم. برای هفته‌ی دوم مهرماه هم دعوت شدم به همایش ملی هزارنفری نخبگان.

یه توصیه هم بنا به تجربه‌ام دارم: هرگز سعی نکنید از سر دلسوزی و محبت، برای کسی جایگاهی بیشتر از چیزی که هست و خودش میخواد بسازید؛ چون‌که دید چنین اشخاصی به اندازه‌ی دنیای محدود خودشون هست، متوجه خیرخواهی شما که نخواهند شد به کنار، شما رو متهم به هر صفت ناشایستی هم خواهند کرد... پس اون‌ها رو تو دنیای کوچیک و مناسب خودشون رها کنید و هرگز بیشتر از انتظار دیگران براشون کاری نکنید.

ترانه‌ی جدید محسن چاووشی به نام کابوس هم ارزش شنیدن داره.

خوش باشید.