شــــیــر هم شــــیــر بود      گرچه به زنـجــــیـر بود

... کــفــــــتــــــــار از دشمنان اصلی شیرها است.

 

درود و سلام و ارادت

وقتی یکی رو می بینم که به خیال خودش داره زرنگ بازی درمیاره یا سر یکی رو کلاه میذاره، ناخواسته کم و بی ارزش می بینمش... زرنگ بازی کاذب، کلاه برداری، دروغگویی، تظاهر، ریاکاری، خودبزرگ بینی، حسادت و هزارجور آفت دیگه باعث شده که آدمای سالم از این مرداب های بدبوی فاسد فاصله بگیرند و حس کنیم آدمها از هم دور شده اند...

از خونه جدید پدری و اتاق جدیدم تا حد زیادی راضی ام؛ این اولین تجربه ی زندگی آپارتمانی ام هست. محیط مجتمع آروم و امن هست؛ آدماش خوب و ساده هستن؛ با اینحال تو خوبی به پای همسایه های کاشونه ی خودم نمیرسن. از دید من دلچسب بودن یه خونه به خوب بودن اعضای اون و همینطور افرادی هست که در جوار شما زندگی می کنند.

دیروز خیلی خوش گذشت و افطاری خونه ی خاله که همه دور هم جمع بودن این خوشی رو تکمیل کرد. دوشنبه آینده افطاری مهمان بنیاد نخبگان هستم. برای نوزدهم تا بیست و یکم شهریور هم یه سفر به یاسوج دارم تا در اردوی جهادی شرکت کنم. اگه فرصت بشه هفته ی آخر شهریور هم کردستان هستیم. دلم میخواد بعد از ماه رمضون و در فاصله ی تعطیلات پنج روزه ی پایتخت باز برم مشهد. امیدوارم جور بشه.

دیروز از داداشم شنیدم با اعلام سازمان سنجش همونطور که پیش بینی میشد دوره ی کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شیراز با ظرفیت بیست نفر به دفترچه ی انتخاب رشته اضافه شد تا تکلیف دانشکده ی محل کار من برای اول مهر روشن بشه. قبلاً این دانشکده فقط در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو داشت.

مد شده هرکس به لطف یه پول بادآورده ای چند روزی از ایران خارج میشه، وقتی برمیگرده شروع کنه به بد و بیراه گفتن به مملکت خودش! شده این سفر خارجه تا یکی از روستاهای تازه استقلال یافته ی اطراف ایران باشه! به نظر من این رفتار نشان از خفت و کم شخصیتی یک فرد داره؛ هرجا بری آسمون همین رنگه و مهم اینه خودما باارزش و باکمالات باشیم؛ نباید انتظار داشته باشیم که محیط به ما شخصیت ببخشه که قطعاً اینچنین نخواهد شد. تنبلی و لاشخوربودن بدترین صفتی هست که گریبانگیر قشری از جامعه ی ما شده که من اسمشون رو میذارم: «نون به نرخ روز خور». اینجور آدما مث طبل تو خالی می مونند که با اینکه سر و صداشون زیاده اما تو ذاتشون هیچی جز پوچی نیست. ژست زیاد میگیرند، دم از خوبی زیاد میزنند، ادعا زیاد دارند، اما همه ی اینها پوششی هست برای مخفی کردن هرزگی و خلأ وجودشان. به عنوان یه دوست بهتون توصیه میکنم تا هرجا که میتونید ازین تیپ آدمها فاصله بگیرید تا از زندگی تون لذت بیشتری ببرید. آی بسوزه بابای تجربه!

چندتا از دوستان ازم خواستن تا جاذبه های شهر شیراز و استان فارس رو معرفی کنم و از دیدنی هاش بیشتر بگم. راستش اونقدر در این زمینه مطلب توی نت هست که ترجیح میدم دوباره گویی نشه و شما رو دعوت کنم تا با جستجوی واژه ی «شیراز» مطالب ارزشمندی در این زمینه به دست بیارید.

 

وقتی خوشبختی در ذات تو نهفته باشد، مهم نیس آسمان بالای سرت و زمین زیر پایت کجا باشد... هرجا نفس بکشی، خوشبختی ات را استشمام میکنی.

 

دعا یادت نره باصفا.