برای نابینا الماس و شیشه یکی است؛
اگر کسی ارزش تو را ندانست؛
تو بی ارزش نیستی او نابیناست...

سلامی به صفای مهمانی رضا

به لحاظ سیستم های مدیریت شهری مشهد شباهت زیادی با دبی داره؛ دولتی، شیک و منظم. در طراحی سیستم متروی مشهد عیناً از متروی دبی تقلید شده؛ مدام یه عالمه خاطره از اون سفر برام زنده میشه و خود این سفر هم که تا به اینجا کوله باری از خاطرات شیرین بوده...

با چشمپوشی از حضور در برخی از جلسات درس فلسفه، فرصتی دست داده تا به میزبانی یکی از دوستان بسیار باصفای مشهدی، به سیاحت در این شهر بپردازیم. دیروز «پارک ملت» بودیم که در کنار هوای مساعد، لذتبخش بود. امروز هم رفتیم «چالیدره»؛ ترن کوهستان و دریاچه و آلاچیق هاش در کنار هوای ییلاقی و نسیم های خنک منطقه طرقبه و دورنمای زیبای شهر مشهد از فراز کوه های اطراف، لحظات به یادموندنی رو برام خلق کردند. به امید خدا فردا هم عازم باغ پونه و پارک جنگلی وکیل آباد هستیم. فردا شب هم از طرف بنیاد نخبگان میریم پارک ساحلی آفتاب.

دارالحجة از حرم سلطان برام دلنشین تر از سایر رواق ها است؛ در کنار طراحی محشر فضاهای درونی، جو معنوی خوبی در اونجا حاکمه که باعث افزایش آرامش میشه. حضور در جوار سلطان، آرامش رو بهم هدیه کرده و خدا رو از بابت این لطفش شکر میکنم. خوشحالم که پس از اون روزهای پر دغدغه درهای شادی و دوستی رو به روم گشوده و از صمیم قلب آرزو میکنم تمام دوستان خوبم غرق شادی و بهره مندی از لطف خدا باشند. بدها رو هم سپردم دست سلطان؛ هرچی لیاقتشون هست، انشالله همون.

اگه دل کسی رو شکستی، یه میخ بکوب به دیوار؛
اگه از دلش درآوردی، میخ رو از دیوار بیرون بیار؛
اما اینو بدون: جای اون میخ، همیشه روی دیوار می مونه...

دیوار دلتون صاف و پاک، انشالله.