سلام به همه دوستای گلم

امیدوارم خوب و خوش و خرم باشید و تعطیلات نوروز حسابی بهتون خوش گذشته باشه. چند روز گذشته رو همراه با پدر و مادرم سفر بودیم؛ جای همه رو خالی کردم. بعد از فشارهای کاری و مسایل جنبی نیاز داشتم تجدید روحیه کنم و خدا رو شکر که خانواده مث همیشه راه حل مناسبی رو پیش پام گذاشتن. این بار هم با ماشین شخصی به جزیره کیش رفتیم و به لطف خدا نسبت به دفعات قبل لذت بیشتری بردیم. برنامه ریزی سفرها در اکثر موارد توسط بابام انجام میشه و الحق کارش رو بی نقص انجام میده. به واسطه اهل سفر بودن خودم و خانواده ام، تا به حال اکثر نقاط دیدنی ایران رو چندین بار سرزدیم...

مسیر رفت رو با ترتیب شیراز-فیروزآباد-جم-عسلویه-پارسیان-چارک-کیش طی کردیم.  اولین برنامه سفرمون بازدید از منطقه عسلویه و پارسیان بود که خالی از لطف نبود. بین راه یه شب رو توی پارک ساحلی بستانلو نزدیک پارسیان موندیم که در کنار مناظر زیبا و صدای روحبخش امواج دریا، لاک پشت و ماهی زیاد داشت.  رفتن به سمت ساحل موجب شد که جاده ساحلی در امتداد خلیج فارس رو برای ادامه مسیرمون انتخاب کنیم که بسیار زیبا و دیدنی بود.  عکس هایی که در طول سفر گرفتم رو توی پست بعدی میذارم. هوا به سمت بارندگی می رفت که وقتی به کیش رسیدیم، باران شدید و چندروزه ای در شیراز می بارید و در کیش هم باران مختصری داشتیم.

در ایام عید میتونید خودروی سواری شخصی تون که دارای کارت معاینه فنی باشه رو بااستفاده از کشتی یا لندینگ کرافت به جزیره کیش ببرید. در سایر ایام سال، در این زمینه محدودیت وجود داره. البته پرس و جو کردم و فهمیدم واسه رخش ام مشکلی نیس و میتونه هروقت دلش خواست بره اونجا. ازونجایی که پاییز گذشته دبی بودم، و کیش هم به همون سبک و سیاق ساخته شده و اداره میشه، مقایسه هایی بین این دو شهر انجام میدادم. به لحاظ سیستم حمل و نقل عمومی دبی شهر کامل و ارزونی هست. کیش فقط تاکسی و مینی بوس داشت. از نظر زیبایی و امکانات تفریحی هر دو مناسب هستند. زندگی در کیش گرانتر از دبی تموم میشه و جزیره لوکسی به حساب میاد. هوای کیش تاحدودی مساعدتره و گرماش قابل تحملتر. از نظر فرهنگ عمومی و رعایت مسایل شهروندی، جزیره کیش نسبت به سایر نقاط ایران خیلی بهتره، اما نسبت به دبی ضعیف بود.

در طول اقامتمون در جزیره هوا عمدتاً ابری بود و همین باعث میشد فرصت بیشتری برای رفتن به مراکز تفریحی روباز مث لب ساحل و استفاده از امکانات اونجا داشته باشیم. تقریباً از اکثر امکانات تفریحی جزیره استفاده کردیم و ازین جهت سفر پرباری بود. اگر در خریدکردن تبحر داشته باشید، کیفیت اجناس در کیش به نسبت قشم که اسفندماه اونجا بودم بهتره و اگر حوصله و دقت داشته باشد میتونید هر اونچه میخواید رو با قیمت مناسب تهیه کنید. البته ناگفته نماند که سفر به کیش بسیار گرونتر از سفر به قشم هست.

مسیر برگشت به پیشنهاد پدرم این بود: کیش-چارک-لامرد-علاءمرودشت-خنج-قیر-فیروزآباد-شیراز. بین راه، یک شب رو لامرد موندیم و یه نصف روز هم توی بازار محلی اونجا بودیم. جاده کوهستانی پرپیچ و خم از ویژگی های بارز این منطقه هست. یه توقف کوتاه هم توی شهرهای علاءمرودشت و قیر داشتیم که اولی خیلی گرم و خشک و دومی بسیار سرسبز و دل انگیز بود. نهایتاً نیمه شب گذشته وارد شیراز شدیم و سفر رو به پایان رسوندیم.

توی سفر داستان کلی رمانی که میخوام بنویسم رو توی ذهنم پروروندم و اگه خدا بخواد کم کم شروع میکنم به نوشتنش. چندتا عنوان هم براش تو ذهن دارم که مهمترینش «انتقام از لبخند» هست که به انگلیسی میشه: Revenge of the Smile. ژانرش رمانتیک و اجتماعی با یک ساختار تخیلی و مرموز هست و به زبون انگلیسی مینویسمش. کاراکترهای رمان هرکدوم از یه توانمندی خاصی بهره مندند و اساس داستان برمبنای تعاملات روزمره بین شخصیت های اصلی دنبال میشه. امیدوارم تمرکز و حوصله کافی برای نوشتن پیدا کنم.

اگه یکی ازتون بپرسه از کدوم حیوون بیشتر از همه خوشتون میاد و از کدوم یکی بیشتر از همه متنفرید، جوابتون چیه؟

مستدام باشید؛ بدرود.